Aktualności

Aktualności Oddziałów

Zachodniopomorski Oddział NFZ bierze udział w białej sobocie w szczecińskim oddziale ZUS

29-11-2018

Świadczeniodawcy POZ mogą składać do Narodowego Funduszu Zdrowia  wnioski o dofinansowanie zakupów sprzętu informatycznego, oprogramowania czy szkoleń służących wystawianiu elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA). Zachodniopomorski Oddział Funduszu otrzymał na ten cel dotację z budżetu państwa w wysokości 1 883 000 zł.

Aby pomóc w prawidłowym przygotowaniu dokumentów, Zachodniopomorski Oddział Funduszu bierze udział w białej sobocie: 1 grudnia, w godz. 9.00-13.00 udostępni swoje stanowisko informacyjne w oddziale ZUS przy ul. Matejki 22 w Szczecinie.

Specjaliści z Funduszu będą informować i pomagać świadczeniodawcom wnioskującym o wsparcie finansowe na wdrożenie e-ZLA. ZOW NFZ zaprasza lekarzy i świadczeniodawców podstawowej opieki zdrowotnej.
Dofinansowaniu podlegają wydatki poniesione w 2018 roku (od 1 stycznia) pod warunkiem, że zostały sfinansowane ze środków własnych świadczeniodawcy. Wartość wsparcia na jednego lekarza wystawiającego zaświadczenia lekarskie może wynieść nie więcej niż 65% poniesionych wydatków i stanowi maksymalnie 3 500 zł.  Dofinansowanie może być przeznaczone na nie więcej niż 4 lekarzy pracujących  w jednej przychodni.

Wnioski można składać do 15 grudnia br. Pieniądze, po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, zostaną przekazane świadczeniodawcy w ciągu 14 dni. Zachodniopomorski Oddział może wydać w tym roku na ten cel  nie więcej niż wynosi kwota dotacji, tj. 1 milion 883 tys. zł.

Również w sobotę, w tym samym miejscu, tyle że przy stanowiskach obsługiwanych przez pracowników ZUS, w godz. od 9.00-13.00 lekarze i świadczeniodawcy będą mogli skorzystać ze wszystkich związanych z e-zwolnieniami usług Zakładu Ubezpieczeń Społecznych:  zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE), uzyskać certyfikat ZUS do podpisywania e-ZLA,  a także  przeszkolić się z wystawiania e-zwolnień. 

Więcej na stronie zachodniopomorskiego OW NFZ

źródło - zachodniopomorski OW NFZ

Wszystkie aktualności