Aktualności

Aktualności Oddziałów

Zadbaj o zdrowie z WOW NFZ: Profilaktyka 40 Plus, punkt szczepień, badania i konsultacje

13-08-2021

W najbliższą niedzielę, 15 sierpnia, na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, WOW NFZ organizuje kolejny Piknik Zdrowotny. Zapraszamy pod Katedrę Poznańską w godzinach od 9 do 14.Powiemy przede wszystkim o Programie Profilaktyka 40 Plus, z którego pacjenci będą mogli skorzystać na miejscu. Oprócz tego, będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19 i wykonać test w kierunku HCV.

W Pikniku Zdrowotnym na Ostrowie Tumskim mogą wziąć udział nie tylko osoby po czterdziestce. Wśród przygotowanych atrakcji znajduje się oferta także dla młodszych mieszkańców.

Program Profilaktyka  40 Plus gwarantuje każdej osobie, która ukończyła 40. rok życia pakiet bezpłatnych badań profilaktycznych. Przed otrzymaniem skierowania na badanie należy wypełnić krótką ankietę, którą znajdziemy na Internetowym Koncie Pacjenta. Osoby nieposiadające IKP mogą wypełnić ankietę korzystając z infolinii 22 735 39 53 i w ten sposób uzyskać skierowanie na badania.

Badania i szczepienia na pikniku

Pacjenci, którzy mają wystawione skierowanie na badania w ramach programu Profilaktyka 40 Plus, będą mogli z nich skorzystać podczas niedzielnego pikniku przy Katedrze Poznańskiej, gdzie zostanie ustawione mobilne laboratorium Alab. Muszą jednak spełnić określone warunki: być na czczo oraz dostarczyć próbki moczu i kału. Ci, którzy nie zdecydują się na badania w niedzielę, dowiedzą się, gdzie i kiedy będą mogli je wykonać w późniejszym terminie.

W mobilnym laboratorium Alab, oprócz badań w ramach pakietów Profilaktyka 40 Plus, będzie można wykonać test w kierunku HCV oraz skorzystać z podstawowych pomiarów:

  • poziomu glukozy
  • ciśnienia krwi
  • badania miarowości serca
  • wskaźnika masy ciała (BMI).

Zapraszamy w niedzielę, 15 sierpnia, w godzinach od 9 do 14 na plac przy Katedrze Poznańskiej na Ostrowie Tumskim.

Szczegóły na stronie Wielkopolskiego OW NFZ

Więcej na temat Programu Profilaktyka 40 Plus

Wszystkie aktualności