Aktualności

Aktualności Oddziałów

Zarejestruj się online na test na COVID-19

19-03-2021

Jeśli źle się czujesz i podejrzewasz u siebie zakażenie koronawirusem, wejdź na tę stronę i wypełnij formularz online. System określi, czy kwalifikujesz się do testu. Jeśli tak – otrzymasz zlecenie na test z konkretną datą. To nowe, duże udogodnienie dla pacjentów.


Kto może skorzystać z formularza

Formularz wypełniają osoby, które ukończyły 18 lat i zidentyfikowały u siebie ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Jak działa usługa

 1. Wchodzisz na stronę: https://form.www.gov.pl/ankieta/610604/stop-covid-formularz.html.
 2. Odpowiadasz na zadane pytania.
 3. System sprawdza, czy kwalifikujesz się na test.
 4. Jeśli tak – kontaktuje się z Tobą konsultant Domowej Opieki Medycznej. Konsultanci pracują 7 dni w tygodniu od 8:00 do 18:00. Prosimy, abyś złożył formularz w tych godzinach. Konsultant potwierdza dane najpóźniej kolejnego dnia po wypełnieniu i wysłaniu formularza. Formularze złożone po 18.00 będą obsługiwane w miarę możliwości kolejnego dnia lub później.
 5. Otrzymujesz zlecenie na test.
 6. Otrzymujesz SMS, wysłany z systemu eKolejka, z proponowanym miejscem oraz godziną testu. Dzięki temu unikniesz kolejki w punkcie wymazowym.
 7. Jeśli nie udasz się na test we wskazanym miejscu i terminie, możesz skorzystać z dowolnego innego punktu pobrań. Wtedy jednak obowiązuje Cię kolejka.

  Poszukaj odpowiedniego dla siebie mobilnego punktu wymazowego. 
   
 8. Wynik testu możesz sprawdzić również na swoim koncie w Internetowym Koncie Pacjenta.

 

Jeśli otrzymasz zlecenie na test, zostaniesz automatycznie objęty kwarantanną. Pozytywny wynik testu zmienia kwarantannę na izolację domową. Negatywny wynik testu zwalnia Cię z kwarantanny.

 

Masz pozytywny wynik

Pozytywny wynik oznacza, że jesteś zarażony koronawirusem. Skontaktuj się ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), który oceni Twój stan zdrowia i ustali leczenie. Umów się z lekarzem na teleporadę. Możesz także skorzystać z monitoringu w ramach Domowej Opieki Medycznej.
 

Wyszukaj swoją placówkę POZ.

 

Zlecenie na test w kierunku COVID-19 nadal może wystawić każdy lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) oraz lekarz nocnej pomocy lekarskiej.

 

Źródło: pacjent.gov.pl

Wszystkie aktualności