Aktualności

Aktualności Centrali

NFZ buduje system informatyczny. Do współpracy zaprosił 9 firm

12-11-2019

Budowa Zintegrowanego Systemu Informatycznego NFZ weszła w kolejną fazę. Fundusz zaprosił firmy informatyczne do tzw. dialogu technicznego. Dzięki niemu specjaliści IT podpowiedzą rozwiązania, które później znajdą się w dokumentacji przetargowej. To sposób na ograniczenie błędów i zaoszczędzenie czasu w przygotowaniu przetargu.

Czwartego listopada przedstawiciele Centrali NFZ i wiodących na rynku firm informatycznych rozpoczęli dialog techniczny przed przygotowaniem przetargu, który wyłoni wykonawców systemu informatycznego dla Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dialog techniczny to jeden etapów przygotowania postępowania przetargowego. Firmy zaproszone do dialogu pomogą nam w sformułowaniu istotnych warunków zamówienia. Podpowiedzą też praktyczne rozwiązania, które będziemy mogli wykorzystać budując nowy system – wyjaśnia Dariusz Koziński, dyrektor Programu Budowy Zintegrowanego Systemu Informatycznego NFZ.

ZOBACZOgłoszenie o dialogu technicznym

Na ogłoszenie o dialogu odpowiedziało 12 firm informatycznych. Dziewięć zakwalifikowano do dalszych prac. W ich trakcie przewidziano ok. 30 indywidualnych konsultacji z korporacjami IT. Dzięki nim powstanie kompletna dokumentacja przetargowa, konieczna do ogłoszenia postępowania na wyłonienie wykonawców systemu dla Narodowego Funduszu Zdrowia.

Spodziewamy się, że dialog techniczny zamkniemy na początku przyszłego roku – deklaruje dyrektor Koziński.

Szczegóły ogłoszonego dialogu znajdziesz w Biuletynie Informacji Publicznej NFZ.

Wszystkie aktualności