Zarządzenia Prezesa

Uchwały Zarządu

Uchwała Nr 121/2004

11-05-2004

Uchwała Nr 121/2004
z dnia 29 kwietnia 2004 r.

w sprawie udzielenia pełnomocnictwa dyrektorowi Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia do wyrażenia zgody na dokonanie przelewu wierzytelności, przysługujących Specjalistycznemu Szpitalowi Miejskiemu w Toruniu od Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, na rzecz Banku Millenium S.A. w Warszawie.

Na podstawie art. 43 ust. 5 pkt 2 i 3 oraz art. 43 ust. 8 ustawy z dnia 23 stycznia 2003 roku o powszechnym ubezpieczeniu w Narodowym Funduszu Zdrowia (Dz. U. Nr 45, poz. 391 z późn. zm.), Zarząd Narodowego Funduszu Zdrowia

uchwala, co następuje:

§ 1.

1. Udziela się pełnomocnictwa Panu Ryszardowi Ziętkowi, dyrektorowi Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia do wyrażenia zgody na dokonanie przelewu wierzytelności przysługujących Specjalistycznemu Szpitalowi Miejskiemu w Toruniu od Narodowego Funduszu Zdrowia z tytułu zawartych umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych, o których mowa w ust. 2, na rzecz Banku Millenium S.A. w Warszawie, jako zabezpieczenie umowy kredytu długoterminowego - na zasadach określonych w niniejszej uchwale.

2. Przedmiotem przelewu są istniejące, niewymagalne wierzytelności z umowy
Nr 02/T0002/SZP/2004 z dnia 31 grudnia 2003r.

3. Zobowiązuje się Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia do przekazywania środków finansowych na rachunek cesjonariusza w terminach i do wysokości zgodnej z zawartymi umowami o udzielanie świadczeń zdrowotnych, o których mowa w ust. 2.

§ 2.

Pełnomocnictwo na dokonanie cesji, o której mowa w § 1, dotyczy wierzytelności o maksymalnej kwocie 2.772.900 złotych (dwa miliony siedemset siedemdziesiąt dwa tysiące dziewięćset złotych) w roku 2004.

§ 3.

Warunkiem wyrażenia zgody przez Dyrektora Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia na dokonanie cesji wierzytelności, o której mowa w § 1, jest zawarcie w umowie cesji następujących warunków:
1) wierzytelność podlegająca cesji powinna być w sposób dostatecznie zindywidualizowana (oznaczona numerem umowy dotyczącym poszczególnego rodzaju udzielanych świadczeń, datą zawarcia umowy itp.);
2) faktura przedstawiona przez świadczeniodawcę do zapłaty nie może opiewać na kwotę wyższą niż 1/12 wartości rocznej umowy o udzielanie świadczeń zdrowotnych;
3) warunkiem zapłaty bankowi za faktury wystawione przez świadczeniodawcę powinno być uprzednie dokonanie następujących czynności:
a) stwierdzenie zasadności wystawienia faktury,
b) ustalenie czy faktura dotyczy świadczeń określonych w umowie,
c) sprawdzenie czy wykazane w ww. dokumencie ilości, ceny, stawki i wartości wykonanych świadczeń są zgodne z zawartą umową oraz obowiązującymi przepisami,
d) ustalenie czy wierzytelność jest wymagalna,
e) przeprowadzenie kontroli formalno-rachunkowej oraz zatwierdzenie do wypłaty faktur przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

§ 4.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

Lesław Abramowicz - Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia


źródło - Departament Organizacyjno-Prawny
Dodany: 11.05.2004 r. Norbert Tyszka
Ostatnio zapisany: 11.05.2004 r. Norbert Tyszka
Wszystkie aktualności