Aktualności

Aktualności Centrali

Ogłoszenie o liście rankingowej

13.10.2023
Ogłoszenie o liście rankingowej zaakceptowanych wniosków o dofinansowanie programów polityki zdrowotnej realizowanych przez gminy w obszarze edukacji w zakresie osteoporozy i wczesnego wykrywania osteoporozy.

NFZ zmienia plan finansowy. Więcej środków na nadwykonania, wyroby medyczne i leki

Ważne!
12.10.2023
Narodowy Fundusz Zdrowia uwolnił rezerwę ogólną i fundusz zapasowy. Łącznie blisko 1,3 mld zł. Dzięki tym funduszom NFZ zapłaci za nadwykonania. Więcej środków trafi też do Podstawowej Opieki Zdrowotnej, na wyroby medyczne i refundację leków.

Komunikat dla świadczeniodawców w sprawie SIMP

11.10.2023
Narodowy Fundusz Zdrowia udostępnia zaktualizowaną specyfikację protokołu wymiany komunikatów między dowolnym systemem informatycznym a systemem CSM SIMP w oparciu o mechanizm usług sieciowych.

Opublikowano nową wersję słownika ICD-9 PL CM w wersji 5.73

06.10.2023
Komunikat dla Świadczeniodawców

Sprawdzenia z zakresu Centralnych Warunków Walidacji i Centralnych Reguł Weryfikacji

04.10.2023
Narodowy Fundusz Zdrowia, rozszerzając zakres prowadzonych weryfikacji sprawozdań za wykonane usługi, wdraża nowe techniczne Centralne Warunki Walidacji i Centralne Reguły Weryfikacji.

Od 1 października zlecenia na wyroby medyczne tylko w formie elektronicznej

Ważne!
03.10.2023
Możliwość elektronicznego potwierdzania zlecenia na wydanie wyrobu medycznego (np. wózka inwalidzkiego, balkonika) lub jego naprawę, obowiązuje od 1 lipca 2023 r. Od 1 października obowiązuje już tylko e-zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne.