Aktualności

Aktualności Oddziałów

Nowotwory głowy i szyi - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

19.09.2023
Czy wiesz, że długotrwała chrypka i problemy z połykaniem mogą być objawem nowotworu? Wczesne wykrycie zwiększa szansę nawet na całkowite wyleczenie.

Bezpieczeństwo Pacjenta - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

12.09.2023
Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta został ustanowiony w 2019 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W tym roku tematem przewodnim jest: „ Aktywizowanie i angażowanie pacjentów dla bezpieczeństwa pacjenta”.

Pierwsza pomoc - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

06.09.2023
W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia ważna jest każda minuta! Pierwsza pomoc to czynności, które podtrzymują życie poszkodowanego albo pomagają zmniejszyć skutki wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby. Czy znasz podstawowe zasady pierwszej pomocy?

Zdrowy powrót do szkoły - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

30.08.2023
Koniec wakacji to czas przygotowań do powrotu do szkoły. Zadbaj zarówno o przygotowanie odpowiedniej wyprawki, miejsca do nauki, jak i o dobre samopoczucie dziecka.

Schorzenia kręgosłupa - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

23.08.2023
Schorzenia kręgosłupa i układu ruchu dotykają wielu z nas. Mogą wynikać z braku aktywności fizycznej czy nadmiernych obciążeń, jakim codziennie poddajemy kręgosłup i stawy. Sprawdź, jak utrzymać kręgosłup w dobrej formie.

Udar cieplny - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

16.08.2023
Jak chronić organizm przed udarem cieplnym? To temat dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” - cyklicznej akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia.