Aktualności

Aktualności Oddziałów

Zdrowy powrót do szkoły - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

30.08.2023
Koniec wakacji to czas przygotowań do powrotu do szkoły. Zadbaj zarówno o przygotowanie odpowiedniej wyprawki, miejsca do nauki, jak i o dobre samopoczucie dziecka.

Schorzenia kręgosłupa - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

23.08.2023
Schorzenia kręgosłupa i układu ruchu dotykają wielu z nas. Mogą wynikać z braku aktywności fizycznej czy nadmiernych obciążeń, jakim codziennie poddajemy kręgosłup i stawy. Sprawdź, jak utrzymać kręgosłup w dobrej formie.

Udar cieplny - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

16.08.2023
Jak chronić organizm przed udarem cieplnym? To temat dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” - cyklicznej akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak dbać o słuch? - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

09.08.2023
Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) słyszymy coraz gorzej. Do 2050 roku jedna na cztery osoby będzie żyć z pewnym stopniem ubytku słuchu. W Polsce niedosłuch i inne problemy ze słuchem dotyczą 6% populacji. Jak działać profilaktycznie?

Profilaktyka hipercholesterolemii - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

02.08.2023
W Polsce hipercholesterolemia dotyka około 60% dorosłych. Jednak tylko nieliczni są świadomi swojego stanu zdrowia. Profilaktyka hipercholesterolemii to temat dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” - akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia.

Profilaktyka WZW - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

26.07.2023
Wątroba w przeciwieństwie do innych narządów nie boli. Nie poczujesz, że dzieje się z nią coś niepokojącego. Zwłaszcza jeśli dotknie Cię choroba tego organu. Najgroźniejsze są wirusowe zapalenia wątroby typu B i C. Jak można im zapobiec?