Aktualności

Aktualności Oddziałów

Zakrzepica - co można zrobić, aby jej zapobiec?​ - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

30.11.2022
Zakrzepica jest poważną chorobą, której nie można bagatelizować. Nieleczona może prowadzić do zatorowości płucnej, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Zapraszamy po „garść” praktycznych porad w zapobieganiu choroby zakrzepowo zatorowej.

Wydłużenie godzin pracy na salach obsługi klientów Narodowego Funduszu Zdrowia

25.11.2022
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom od 28 listopada 2022 r. wydłużamy godziny otwarcia Sal Obsługi Klientów w oddziałach wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia.

Polipragmazja - kiedy leki szkodzą? - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

23.11.2022
Aż 1/3 Polaków po 65 roku życia przyjmuje co najmniej 5 leków dziennie. Zażywanie wielu medykamentów jednocześnie, zwane polipragmazją, zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych powikłań i wzajemnych interakcji.

Sala obsługi klientów MOW NFZ wyjątkowo przyjazna rodzinom z dziećmi

17.11.2022
Sala obsługi klientów małopolskiego NFZ została laureatem plebiscytu „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa. To już trzecie takie wyróżnienie przyznane małopolskiemu oddziałowi NFZ.

Profilaktyka od najmłodszych lat - Cukrzyca - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

16.11.2022
Mówiąc o cukrzycy najczęściej mamy na myśli cukrzycę typu 2. Skłonność do jej występowania bywa dziedziczna, najczęściej jednak jest efektem zaniedbań i stylu życia.

Profilaktyka POChP - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

09.11.2022
„Profilaktyka przewlekłej obturacyjnej choroby płuc” jest tematem dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” - akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia. Czy ta choroba na pewno nas nie dotyczy?