Aktualności

Aktualności Oddziałów

EKUZ na podstawie dodatku solidarnościowego

14.07.2020
Straciłeś pracę po 15 marca 2020 r. z powodu epidemii COVID-19 i masz prawo do dodatku solidarnościowego? Nadal przysługuje Ci Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Wniosek o EKUZ możesz złożyć przez IKP

10.07.2020
Już od soboty, 11 lipca, każdy kto posiada Internetowe Konto Pacjenta, będzie mógł, za jego pośrednictwem, złożyć wniosek online o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Sprawdź, co zyskasz korzystając z tego rozwiązania.

Poród rodzinny w czasie epidemii COVID-19

10.07.2020
Osoba towarzysząca ma prawo uczestniczyć w porodzie rodzinnym mimo epidemii COVID-19. Prezes NFZ przeznaczył dodatkowe środki finansowe dla świadczeniodawców na udzielanie świadczeń w podwyższonym reżimie sanitarnym.

Od poniedziałku, 6 lipca sale obsługi w OW NFZ będą działać w pełnym zakresie usług

03.07.2020
W związku z kolejnym etapem przywracania obsługi bezpośredniej w placówkach NFZ, od 6 lipca w salach obsługi klientów będzie można znów załatwić sprawy związane z formularzami unijnymi, w tym również uzyskać na miejscu EKUZ.

Mammobusy wznowiły funkcjonowanie - harmonogram postoju mammobusów w Twojej okolicy

26.06.2020
Po przerwie spowodowanej pandemią w trasę ruszyły mammobusy. Panie mogą znów korzystać z finansowanego przez NFZ bezpłatnego badania piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Badanie można wykonać również w działających stacjonarnych pracowniach.

Dodatkowe karetki będą dbać o bezpieczeństwo wypoczywających nad morzem

19.06.2020
W sezonie wakacyjnym w miejscowościach nadmorskich, licznie odwiedzanych przez turystów, stacjonują dodatkowe ambulanse, które niosą pomoc mieszkańcom i przebywającym tam turystom.