Aktualności

Aktualności Oddziałów

Karta EKUZ – Twoje wakacyjne ubezpieczenie na wszelki wypadek

Ważne!
13.06.2019
Jest niewielka, przypomina kartę płatniczą, ale ma ogromną moc. W razie choroby lub wypadku na wakacjach dzięki Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego korzystasz z publicznej służby zdrowia państwa, w którym wypoczywasz.Co zyskujesz? Sprawdź.

Czerniak pod lupą: Aż 1200 badań w jeden dzień

30.05.2019
Ponad 1200 osób sprawdziło swoje znamiona podczas Dnia Otwartego w Oddziałach NFZ poświęconego profilaktyce nowotworów skóry. Wśród nich pani Elżbieta, pan Henryk i mały Bartek. Towarzyszyliśmy im w trakcie badań dermatoskopem.

Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera

29.05.2019
Już po raz siódmy Kancelaria Premiera otworzy przed dziećmi swoje ogrody. Pierwszego czerwca specjalnie dla najmłodszych przygotowano sporo atrakcji, m.in. kino 5D. Mali goście przejdą kurs pierwszej pomocy, a ich rodzice wyrobią w tym czasie karty EKUZ.

Dzień Otwarty w NFZ - profilaktyka nowotworów skóry i badanie dermatoskopem

23.05.2019
W Polsce czerniaka rozpoznaje się zbyt późno, dlatego 1 na 3 chorych umiera. Wczesne wykrycie daje 97% szans na wyleczenie. W sobotę, 25 maja, Ministerstwo Zdrowia i NFZ organizują Dzień Otwarty poświęcony profilaktyce czerniaka i innych nowotworów skóry.

NFZ i przedszkolaki zapraszają mamy na badania cytologiczne

22.05.2019
Ponad 90 tysięcy laurek z hasłem: „Badajcie się Mamy, bo my Dzieci Was Kochamy” przekazał Oddział Wojewódzki NFZ we Wrocławiu do przeszło tysiąca przedszkoli na Dolnym Śląsku. Do każdej dołączone jest zaproszenie na badanie cytologiczne dla mam.

NFZ namawia do regularnego mierzenia ciśnienia

16.05.2019
Aż 10 mln Polaków ma nadciśnienie tętnicze. Jego bagatelizowanie grozi ciężkimi powikłaniami, a nawet śmiercią. Dlatego 17 maja w Światowym Dniu Nadciśnienia Tętniczego, Narodowy Fundusz Zdrowia szczególnie zachęca do sprawdzenia swojego ciśnienia.