Dla Pacjenta

Komunikaty i aktualności / повідомлення і новини

Szczepienia - materiały informacyjne dla obywateli Ukrainy

13.05.2022
PL i UA | W związku z potrzebą ułatwienia realizacji świadczeń w zakresie szczepień ochronnych dzieci, zwłaszcza w aspekcie komunikacji personelu medycznego z obywatelami Ukrainy, przekazujemy materiały informacyjne o szczepieniach dla obywateli Ukrainy.

Praca dla medyków z Ukrainy w Polsce. Informacji udziela infolinia NFZ

Ważne!
22.03.2022
PL i UA | Od 21 marca 2022 roku konsultanci infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia - 800 190 590 - informują personel medyczny z Ukrainy o zasadach zatrudnienia w polskich placówkach. Komunikacja odbywa się w językach ukraińskim i polskim.

Pacjenci z Ukrainy mają prawo do leków refundowanych

Ważne!
18.03.2022
Leki refundowane przysługują obywatelom Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli schronienie przed agresją militarną Rosji. Refundacja leków wynika wprost z przepisów ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

NFZ i RPP: równy dostęp do leczenia polskich i ukraińskich pacjentów

Ważne!
15.03.2022
PL i UA | Narodowy Fundusz Zdrowia wspólnie z Rzecznikiem Praw Pacjenta przypomina o prawie do równego dostępu do świadczeń medycznych dla obywateli polskich i ukraińskich.

Pomoc dla obywateli Ukrainy zagwarantowana w specustawie. O czym muszą wiedzieć świadczeniodawcy?

14.03.2022
Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa weszła w życie 12 marca 2022 roku. Aby wyjaśnić regulacje prawne i odpowiedzieć na wątpliwości publikujemy kilka tematycznych komunikatów dla świadczeniodawców.

Pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy – zasady udzielania i rozliczania świadczeń

Ważne!
26.02.2022
PL i UA | Obywatelowi Ukrainy, który przybył do Polski w związku z agresją militarną Rosji na teren Ukrainy, i który zgłosi się z problemem zdrowotnym do placówki medycznej, należy udzielić pomocy. Za świadczenia zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia.

Szczepienia przeciw COVID-19 cudzoziemców narodowości ukraińskiej

25.02.2022
PL i UA | Minister Zdrowia wprowadził możliwość szczepienia cudzoziemców narodowości ukraińskiej w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.
Zobacz więcej

Pomoc dla Ukrainy | допомога Україні

Przekierowanie do portalu pomagamukrainie.gov.pl