Aktualności

Aktualności Centrali

Komunikat po spotkaniu NFZ – Krajowa Izba Fizjoterapeutów

23.07.2024
Wczoraj, 22 lipca, z inicjatywy Narodowego Funduszu Zdrowia doszło do spotkania wiceprezesa NFZ Marka Augustyna i dr. Tomasza Dybka, prezesa Krajowej Rady Fizjoterapeutów. Tematem rozmowy były zmiany w fizjoterapii ambulatoryjnej.

Zachowanie dostępności pacjentów do rehabilitacji w poradni. Trwają konsultacje zarządzenia Prezesa NFZ

Ważne!
23.07.2024
Z danych NFZ wynika, że część poradni fizjoterapii ambulatoryjnej realizuje - nawet 80% - świadczeń w warunkach domowych. Taki model funkcjonowania rynku jest niekorzystny dla pacjentów. Co zatem proponuje Fundusz? Zapoznaj się z komunikatem.

Konsultacje nowej wersji (1.2.5) interfejsu dostępowego dla rozliczenia zaopatrzenia w wyroby medyczne

15.07.2024
Udostępniamy do konsultacji projekt zmiany interfejsu dostępowego dla Systemu OW NFZ w wersji 1.2.5 oraz komunikat XML ZPOZW w wersji 1.1.

Wspólne stanowisko po spotkaniu AOTMiT, NFZ i TChP

Ważne!
09.07.2024
We wtorek, 9 lipca, doszło do spotkania prezesów Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz Narodowego Funduszu Zdrowia z przedstawicielami Towarzystwa Chirurgów Polskich. Jaki jest efekt rozmów? Kliknij i sprawdź szczegóły.

Stanowisko AOTMiT i NFZ w sprawie listu otwartego Towarzystwa Chirurgów Polskich

Ważne!
08.07.2024
Dzięki nowej, wyższej wycenie procedur medycznych w zakresie chorób układu pokarmowego oraz chorób wątroby, dróg żółciowych, trzustki i śledziony szpitale zyskają w ciągu roku 1,18 mld zł. Ponad 700 mln zł z tej puli trafi do oddziałów chirurgii ogólnej.

Komunikat dla świadczeniodawców

08.07.2024
Komunikat dla świadczeniodawców w sprawie słownika świadczeń, które podlegają sprawozdawczości z zakresu list oczekujących na świadczenia opieki zdrowotnej finansowane ze środków publicznych.