Aktualności

Aktualności Oddziałów

Profilaktyka grypy - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

11.10.2023
Grypa to nie zwykłe przeziębienie - to groźna, ostra choroba zakaźna, która może prowadzić do powikłań, zagrażając zdrowiu. Okres wylęgania wynosi od 1 do 2 dni, a wirus przenosi się drogą kropelkową, bezpośrednim lub pośrednim kontaktem.

Zadbaj o serce - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

26.09.2023
Serce jest najciężej pracującym mięśniem. Warunkuje funkcjonowanie każdej komórki organizmu. Jego nieprawidłowa praca może doprowadzić do rozwoju wielu chorób, dlatego warto wiedzieć, jak im zapobiegać.

Nowotwory głowy i szyi - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

19.09.2023
Czy wiesz, że długotrwała chrypka i problemy z połykaniem mogą być objawem nowotworu? Wczesne wykrycie zwiększa szansę nawet na całkowite wyleczenie.

Bezpieczeństwo Pacjenta - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

12.09.2023
Światowy Dzień Bezpieczeństwa Pacjenta został ustanowiony w 2019 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W tym roku tematem przewodnim jest: „ Aktywizowanie i angażowanie pacjentów dla bezpieczeństwa pacjenta”.

Pierwsza pomoc - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

06.09.2023
W przypadku zagrożenia życia lub zdrowia ważna jest każda minuta! Pierwsza pomoc to czynności, które podtrzymują życie poszkodowanego albo pomagają zmniejszyć skutki wypadku, urazu lub nagłego ataku choroby. Czy znasz podstawowe zasady pierwszej pomocy?

Zdrowy powrót do szkoły - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

30.08.2023
Koniec wakacji to czas przygotowań do powrotu do szkoły. Zadbaj zarówno o przygotowanie odpowiedniej wyprawki, miejsca do nauki, jak i o dobre samopoczucie dziecka.