Aktualności

Aktualności Oddziałów

Stan zagrożenia epidemicznego. Co oznacza dla pacjentów?

16.03.2020
Ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce niesie za sobą kilka ważnych zmian dla pacjentów. Zebraliśmy je w jednym miejscu. Sprawdź szczegóły.

Wielolekowość w Polsce. Nowy raport Narodowego Funduszu Zdrowia

03.03.2020
Aż 1/3 Polaków po 65 roku życia przyjmuje co najmniej 5 leków dziennie. Zażywanie wielu medykamentów jednocześnie, zwane polipragmazją, zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych powikłań i wzajemnych interakcji. Więcej znajdziesz w nowym raporcie NFZ.

Profilaktyka w OW NFZ - bezpłatnie i w każdą środę

24.02.2020
Darmowe badania i konsultacje ze specjalistami, lekcje pierwszej pomocy, precyzyjny pomiar masy ciała. To tylko część pakietu zdrowych korzyści w ramach „Środy z Profilaktyką” w 16. Oddziałach Wojewódzkich NFZ.

Światowy Dzień Walki z Rakiem: „Biała Sobota” w centrach onkologii

31.01.2020
1 lutego, w związku z obchodami Światowego Dnia Walki z Rakiem centra onkologiczne w całej Polsce wspólnie z oddziałami wojewódzkimi NFZ zapraszają na Dzień Otwarty.

Już jutro pierwsza w tym roku „Środa z Profilaktyką”

07.01.2020
Pomiar ciśnienia i poziomu glukozy, konsultacje ze specjalistami, lekcje pierwszej pomocy i precyzyjny pomiar masy ciała, to wszystko już jutro, 8 stycznia, w ramach „Środy z Profilaktyką” w 16. Oddziałach Wojewódzkich NFZ.

Dzień Otwarty w NFZ: ponad 800 lekarzy wystawiło pierwsze e-recepty

03.01.2020
Jak krok po kroku wystawić elektroniczną receptę? Jak założyć Profil Zaufany i Internetowe Konto Pacjenta? Na te pytania znaleźli dzisiaj odpowiedź m.in. lekarze odwiedzający oddziały NFZ. W całej Polsce z Dnia Otwartego skorzystało ponad 800 medyków.