Aktualności

Aktualności Oddziałów

Profilaktyka chorób pasożytniczych - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

21.09.2022
Wrzesień to dobry czas, aby przypomnieć dzieciom zasady higieny. Dzięki temu sami unikniemy zarażeniu i zapobiegniemy rozprzestrzenianiu się pasożytów.

Profilaktyka od najmłodszych lat - Higiena jamy ustnej - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

14.09.2022
Ból i braki w uzębieniu mają istotny wpływ na codzienne funkcjonowanie każdego człowieka. Stan zdrowia jamy ustnej ma bezpośredni wpływ na stan zdrowia i jakość życia. Dlatego warto o nią dbać już od najmłodszych lat i wypracować zdrowe nawyki.

Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie nadal będzie przyjmował pacjentów. Jest porozumienie

14.09.2022
Dzieci w kryzysie psychicznym z Warmii i Mazur mają zapewnioną opiekę i leczenie. Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie nadal będzie przyjmował pacjentów. Jest porozumienie dyrekcji z lekarzami.

Profilaktyka grypy - Szczepienia - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

07.09.2022
Grypa jest ostrą chorobą zakaźną, którą wywołują wirusy grypy. Najwięcej zachorowań na grypę przypada na okres styczeń – marzec. Dlatego najlepiej skorzystać ze szczepień ochronnych już jesienią!

Profilaktyka - Rak endometrium - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

31.08.2022
Wśród nowotworów kobiecych rak trzonu macicy najłatwiej poddaje się leczeniu. Ale zaawansowany daje przerzuty. Co zrobić, żeby wcześnie wykryć zmiany? Czy można uniknąć choroby?

Obturacyjny bezdech senny - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

24.08.2022
Choroba ta nasila się z wiekiem i jest na tyle poważna, że doprowadza do powikłań sercowo-naczyniowych. U osób z bezdechem nawet 3-krotnie częściej występuje: zawał serca, udar mózgu, zaburzenia rytmu serca. Jak można zapobiec chorobie?