Aktualności

Aktualności Oddziałów

IBS - zespół jelita drażliwego - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

28.12.2022
Zespół jelita drażliwego (z ang. Irritable Bowel Syndrome – IBS) to przewlekła choroba czynnościowa układu pokarmowego. Jest to choroba młodych dorosłych – dolegliwości najczęściej pojawiają się między 20 a 50 rokiem życia Jak jej zapobiec?

Aktywność fizyczna w walce z cukrzycą i otyłością - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

21.12.2022
Cukrzyca dotyka miliony ludzi na świecie. Nie boli, dość długo może nie dawać wyraźnych objawów. To pierwsza niezakaźna choroba, uznana za epidemię XXI wieku. Jak jej zapobiec?

Choroba niedokrwienna serca - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

14.12.2022
Choroba wieńcowa, inaczej choroba niedokrwienna serca (ChNS) to zespół objawów, które wynikają z nieprawidłowego przepływu krwi przez tętnice wieńcowe. Jak można jej zapobiec?

Przewlekłe bóle kręgosłupa - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

07.12.2022
Bóle szyi, dolnej i środkowej partii pleców to jedne z najczęstszych dolegliwości przewlekłych u dorosłych. Więcej osób zmaga się jedynie z nadciśnieniem. Jak im zapobiec?

Zrób sobie prezent – zadbaj o swoje zdrowie

Ważne!
06.12.2022
Spraw sobie świąteczny prezent – odwiedź oddział wojewódzki NFZ i zadbaj o swoje zdrowie.

Zakrzepica - co można zrobić, aby jej zapobiec?​ - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

30.11.2022
Zakrzepica jest poważną chorobą, której nie można bagatelizować. Nieleczona może prowadzić do zatorowości płucnej, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Zapraszamy po „garść” praktycznych porad w zapobieganiu choroby zakrzepowo zatorowej.