Aktualności

Aktualności Oddziałów

Światowy Dzień Zdrowia - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

03-04-2024

tekst: Światowy Dzień Zdrowia - Środa z profilaktyką

7 kwietnia obchodzony będzie pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO World Health Organization) Światowy Dzień Zdrowia. Jest to doskonała okazja do zadbania o siebie i swoje zdrowie​.

W ramach dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” – cyklicznej akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia podpowiadamy, jaki wpływ na zdrowie mają nasze codzienne wybory.

Twoje zdrowie - masz na nie największy wpływ

Nasze zdrowie zależy od wielu czynników, z których wiele możemy samodzielnie kontrolować. Aktywność fizyczna, sposób odżywiania, nawodnienie organizmu, umiejętność radzenia sobie ze stresem, sen, stosowanie używek, zachowania seksualne - to wszystko wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.

Profilaktyka zdrowotna…

… to twój sprzymierzeniec w dbałości o dłuższe życie w zdrowiu. Zdrowie to nie tylko brak chorób, to także stan równowagi fizycznej, psychicznej i społecznej. Niech Światowy Dzień Zdrowia będzie inspiracją do podejmowania świadomych decyzji dotyczących naszego zdrowia Badania diagnostyczne to niezbędna informacja o stanie naszego zdrowia, a w przypadku wykrycia choroby szansa na skuteczne jej wyleczenie.

Jakie badania w twoim wieku powinieneś wykonać i gdzie?

NFZ zachęca do skorzystania z bezpłatnego kalendarza badań. Wystarczy wejść na stronę Akademii NFZ i w kalendarzu badań, a otrzymasz zwrotną informacjęjakie badania profilaktyczne powinieneś wykonać i które placówki je realizują. Zadbaj o zdrowie swoje i rodziny. Sprawdź, jakie to proste!

Zachęcamy też do lektury i dystrybucji materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia wraz z informacją o cyklu NFZ „Środa z Profilaktyką”.

Światowy Dzień Zdrowia - Środa z profilaktyką- MATERIAŁY EDUKACYJNE

 

Poradnik Pacjenta

Potrzebujesz szczegółowych informacji na temat profilaktyki i programów profilaktycznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia? 

Skorzystaj z Poradnika Pacjenta:

Jak się chronić przed rakiem szyjki macicy?

Mammografia, samobadanie piersi. Jak skorzystać z profilaktycznych badań?

Rocznie dowiaduje się o nim aż 20 tysięcy kobiet. Rak piersi – jak mu skutecznie zapobiegać?

Szczepienie przeciw HPV uchroni Twoje dziecko przed rakiem

Profilaktyka to męska sprawa

Czerniak - niebezpieczny nowotwór skóry – jak się przed nim chronić?

 

Środy z Profilaktyką

To cykliczna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia, dedykowana profilaktyce chorób i promocji zdrowia. To dzień regularnej edukacji zdrowotnej.

Każda środa to inny, ważny aspekt naszego zdrowia. Szeroko współpracujemy z organizacjami pacjenckimi. Edukujemy osoby w różnym wieku, także osoby starsze, które jeszcze nie potrafią odnaleźć się w życiu z chorobą.

Zagadnienia „Śród z profilaktyką” powiązane są z najważniejszymi ogólnopolskimi lub międzynarodowymi inicjatywami prozdrowotnymi (np. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą) oraz tematami kluczowymi dla NFZ (otyłość i cukrzyca, obecne i nowe programy profilaktyczne, raporty NFZ oraz kampanie edukacyjne).

Formuła akcji ma na celu zachęcać pacjentów do działania, popularyzować i wspierać postawy prozdrowotne, uczyć odpowiedzialności za własne zdrowie, zacieśniać współpracę z organizacjami pacjenckimi, a także budować pozytywny wizerunek NFZ wśród pacjentów.

Wszystkie aktualności