Aktualności

Aktualności Centrali

Nie lekceważ ukąszenia kleszcza

24.03.2023
Wzmaga się aktywność kleszczy. Aby uniknąć przykrych konsekwencji ukąszenia przez tych niebezpiecznych krwiopijców, zapoznaj się z kilkoma ważnymi radami. Dowiedz się, jak unikać ukąszenia i jak postępować, gdy to się stanie.

Ponad 25 tys. zł kary dla UCZKiN od NFZ i kontrola list oczekujących

Ważne!
22.03.2023
Narodowy Fundusz Zdrowia zakończył czynności sprawdzające w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM (UCZKiN). Placówka została wezwana do zapłaty ponad 25 tys. zł kary umownej za niesłusznie sprawozdaną i rozliczoną hospitalizację.

Wystawianie e-skierowania na leczenie uzdrowiskowe

22.03.2023
Zgodnie z rozporządzeniami wprowadzającymi obowiązek wystawiania e-skierowań na leczenie uzdrowiskowe, dnia 17 marca 2023 r. usługa wystawiania e-skierowań uzdrowiskowych została udostępniona.

Uwaga na fałszywe mejle. To próba zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem

Ważne!
20.03.2023
AKTUALIZACJA: Odbieramy niepokojące sygnały o fałszywych mejlach, które informują o rzekomym wycieku danych z Narodowego Funduszu Zdrowia. Informacje zawarte w tych wiadomościach są nieprawdziwe. Nie doszło do żadnego wycieku danych.

Kursy podnoszące kwalifikacje kadry medycznej

14.03.2023
Trwa rekrutacja na „Kursy podnoszące kwalifikacje kadry medycznej udzielającej świadczeń zdrowotnych, w tym w związku z chorobą zakaźną, w szczególności COVID-19”