Aktualności

Aktualności Centrali

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią

26.05.2023
Od 1993 roku, między 26 maja a 1 czerwca obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią.

Poradnik Pacjenta: Mammografia, samobadanie piersi. Jak skorzystać z profilaktycznych badań?

Ważne!
25.05.2023
"Mówimy kobietom nie badasz się po to, aby wykryć guza piersi, badasz się dla własnego spokoju, żeby się upewnić, że go nie masz" – podkreśla w rozmowie z nami Ewa Maciejewska, prezeska Stowarzyszenia Łódzki Klub Amazonka.

Wyższe wpływy ze składki zdrowotnej. NFZ zmienia plan finansowy

Ważne!
24.05.2023
Do budżetu NFZ trafi blisko 4,8 mld zł dodatkowych środków. Głównie dzięki wyższym wpływom ze składki zdrowotnej. Fundusz chce przeznaczyć te pieniądze m.in. na świadczenia onkologiczne związane z wejściem w życie Krajowej Sieci Onkologicznej.

Tydzień Zdrowia Rodzin w Narodowym Funduszu Zdrowia

23.05.2023
Od 26 maja do 2 czerwca zapraszamy rodziny do naszych oddziałów w każdym województwie. Przygotowaliśmy profilaktyczne niespodzianki m.in. pomiary w kiosku profilaktycznym, warsztaty z samobadania piersi czy inspirujące pomysły na zdrowe dania.

Agnieszka Pietraszewska-Macheta została dyrektorem Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia

19.05.2023
Agnieszka Pietraszewska-Macheta, zastępca dyrektora ds. Służb Mundurowych Małopolskiego OW NFZ od 20 maja br. będzie dyrektorem Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie.

Poradnik Pacjenta: Podstawowa opieka zdrowotna – czy wszystko o niej wiesz?

18.05.2023
Podstawowa Opieka Zdrowotna (POZ) to przede wszystkim Twój lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, który działa w ramach publicznej ochrony zdrowia na podstawie umowy z NFZ. Dowiedz się więcej...