Aktualności

Aktualności Oddziałów

Od tweeta do nowej siedziby NFZ w Wałbrzychu

24.07.2020
To historia jednego tweeta, który zmienił rzeczywistość klientów wałbrzyskiej delegatury NFZ. Krótka wiadomość, wysłana bezpośrednio do Prezesa Funduszu, sprawiła, że dotychczas niedostępna dla osób na wózkach siedziba NFZ, zmieniła lokalizację.

EKUZ na podstawie dodatku solidarnościowego

14.07.2020
Straciłeś pracę po 15 marca 2020 r. z powodu epidemii COVID-19 i masz prawo do dodatku solidarnościowego? Nadal przysługuje Ci Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Wniosek o EKUZ możesz złożyć przez IKP

10.07.2020
Już od soboty, 11 lipca, każdy kto posiada Internetowe Konto Pacjenta, będzie mógł, za jego pośrednictwem, złożyć wniosek online o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Sprawdź, co zyskasz korzystając z tego rozwiązania.

Poród rodzinny w czasie epidemii COVID-19

10.07.2020
Osoba towarzysząca ma prawo uczestniczyć w porodzie rodzinnym mimo epidemii COVID-19. Prezes NFZ przeznaczył dodatkowe środki finansowe dla świadczeniodawców na udzielanie świadczeń w podwyższonym reżimie sanitarnym.

Od poniedziałku, 6 lipca sale obsługi w OW NFZ będą działać w pełnym zakresie usług

03.07.2020
W związku z kolejnym etapem przywracania obsługi bezpośredniej w placówkach NFZ, od 6 lipca w salach obsługi klientów będzie można znów załatwić sprawy związane z formularzami unijnymi, w tym również uzyskać na miejscu EKUZ.

Mammobusy wznowiły funkcjonowanie - harmonogram postoju mammobusów w Twojej okolicy

26.06.2020
Po przerwie spowodowanej pandemią w trasę ruszyły mammobusy. Panie mogą znów korzystać z finansowanego przez NFZ bezpłatnego badania piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Badanie można wykonać również w działających stacjonarnych pracowniach.