Aktualności

Aktualności Oddziałów

Komunikat w sprawie zmian zasad udzielania świadczeń osobom posiadającym szczególne uprawnienia

16.05.2014
Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że od dnia 18 maja 2014 r. zmieniają się zasady udzielania świadczeń opieki zdrowotnej osobom posiadającym szczególne uprawnienia w tym zakresie.

Komunikat dotyczący zakupu świadczeń opieki zdrowotnej przez POW NFZ

05.03.2014
Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zainteresowany jest zakupem świadczeń opieki zdrowotnej w poniżej wymienionych rodzajach i zakresach świadczeń na wskazanych obszarach kontraktowania.

Zasady korzystania z lecznictwa uzdrowiskowego w ramach refundacji przez NFZ

12.02.2014
Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego. Jego zadaniem jest rehabilitacja, leczenie chorób przewlekłych oraz szeroko pojęta profilaktyka. Leczenie uzdrowiskowe polega na wykorzystaniu naturalnych bogactw

Zasady korzystania ze świadczeń NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ

22.03.2013
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w rodzaju podstawowej opieki zdrowotnej realizowane przez lekarzy lub pielęgniarki od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 rano dnia następnego.

Informacja dotycząca miejsc udzielania pomocy w nagłych przypadkach w godzinach późnowieczornych i nocnych

15.06.2012
Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ przypomina, że w godzinach późnowieczornych w przypadku nagłego wypadku czy zdarzenia medycznego nie wymagającego pomocy pogotowia ratunkowego czy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego lub Izby Przyjęć.