Aktualności

Aktualności Oddziałów

Krew - bezcenny dar życia - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

12.07.2023
Krwi, mimo rozwoju medycyny i techniki nie da się wyprodukować. Jedynym źródłem jest zdrowy człowiek. Honorowy krwiodawca. Dlaczego warto pomagać? – mówimy o tym w ramach dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” - akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia.

Medycyna podróży - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

05.07.2023
Wyjazdy w tropiki i do krajów subtropikalnych są coraz popularniejsze. Niestety, im częściej tam jeździmy, tym większe ryzyko groźnych chorób. Jak się przed nimi chronić?

Profilaktyka uzależnień wśród nastolatków - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

28.06.2023
Przyczyny i rodzaje uzależnień są różne. Ich skutki mogą być niebezpieczne dla zdrowia i nieść liczne ograniczenia w codziennym życiu. Zarówno uzależnienia psychiczne, jak i uzależnienia fizyczne wymagają leczenia i szybkiej pomocy.

Profilaktyka chorób skóry - Zdrowe lato dla całej rodziny - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

21.06.2023
Lato to dłuższe dni i większe narażenie na niekorzystne działanie promieni słonecznych. W wakacje częściej też korzystamy z publicznych toalet. To może zwiększać ryzyko zakażeń bakteryjnych lub grzybiczych. Jak zapewnić bezpieczeństwo naszej skórze?

Szczepienia przeciw HPV - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

14.06.2023
Szczepienie przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego to najskuteczniejszy sposób zapobiegania zakażeniom HPV i chorobom nowotworowym. Szczepienia przeciw HPV są tematem dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” - akcji edukacyjnej NFZ.

Zdrowe lato dla całej rodziny - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

07.06.2023
Lato - czas urlopu, imprez plenerowych i wypadów na weekend. Wydawać by się mogło, że to czas beztroski. Okres aktywnego wypoczynku, na który czekamy cały rok. Jak zapewnić bezpieczny wypoczynek?