Dla Pacjenta

Aktualności dla Pacjenta

Uwaga! Oszuści mogą podszywać się pod Narodowy Fundusz Zdrowia

Ważne!
12.04.2024
W internecie pojawiły się fałszywe strony, które łudząco przypominają oficjalny serwis internetowy Narodowego Funduszu Zdrowia. W ten sposób próbują wyłudzić dane osobowe i numer karty debetowej lub kredytowej. Sprawdź, jak nie dać się oszukać.

Bez limitów do opieki paliatywnej i hospicyjnej. Zmiany obowiązują od 1 kwietnia 2024 r.

Ważne!
01.04.2024
To jedna z zapowiedzi minister Izabeli Leszczyny. Prezes NFZ Filip Nowak podpisał zarządzenie, które znosi limity w leczeniu pacjentów w hospicjach stacjonarnych, oddziałach medycyny paliatywnej, hospicjach domowych i poradniach medycyny paliatywnej.

Fundusz rozpoczyna wydawanie e-certyfikatu zastępującego EKUZ

28.03.2024
Narodowy Fundusz Zdrowia rozszerza zakres usług i wdraża nową funkcjonalność. Certyfikat tymczasowo zastępujący EKUZ będzie wydawany w postaci elektronicznej jako e-certyfikat.

Utrudnienia w dostępie do systemów informatycznych NFZ

19.03.2024
Ze względu na problemy techniczne mogą występować okresowe utrudnienia w dostępie do systemów informatycznych centrali i oddziałów wojewódzkich NFZ. Pracujemy nad wyeliminowaniem przyczyn i przywróceniem pełnej dostępności usług i aplikacji.

Poradnik pacjenta: Stomatolog dla dzieci – co na NFZ?

Ważne!
05.03.2024
Regularne czyszczenie zębów, właściwa dieta, wizyty u stomatologa to podstawa zdrowego uśmiechu dziecka. Te ostatnie zrealizujesz w placówkach opieki stomatologicznej lub dentobusie. Bezpłatnie, na NFZ. Jak się umówić? Dowiedz się z naszego poradnika.

Z przepisów oferowanych przez NFZ korzysta blisko 870 tys. osób

27.02.2024
Portal Diety NFZ uczy, jak zmieniać nawyki żywieniowe na zdrowsze. Wspiera też osoby z chorobami przewlekłymi w wyborze odpowiedniej diety. W bezpłatnym serwisie Narodowego Funduszu Zdrowia zarejestrowało się blisko 870 tys. użytkowników.

Poradnik Pacjenta: Poznaj ChUK – program NFZ, w którym zakocha się Twoje serce

13.02.2024
Choroby układu krążenia, niestety nadal są w czołówce najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce.O tym, czym jest program ChUK i dlaczego wywołuje spokojniejsze bicie serca dowiesz się z naszego Poradnika Pacjenta.

Rozpoczynamy współpracę z Polskim Komitetem Paralimpijskim

06.02.2024
Promocja aktywności fizycznej oraz jej znaczenia dla rehabilitacji i profilaktyki zdrowotnej – to podstawa współpracy Narodowego Funduszu Zdrowia i Polskiego Komitetu Paralimpijskiego (PKPar), którą zainaugurowano 6 lutego 2024 r.

Miliony SMS-ów z przypomnieniem o wizycie

Ważne!
01.02.2024
W 2023 r. Narodowy Fundusz Zdrowia wysłał blisko 12 mln SMS-ów z przypomnieniem o wizycie do specjalisty, badaniu czy hospitalizacji. Usługa jest realizowana dla pacjentów z całej Polski. Powiadomienie na telefon ma zmniejszyć skalę nieodwołanych wizyt.

Poradnik Pacjenta: Jak się chronić przed rakiem szyjki macicy?

Ważne!
25.01.2024
Rak szyjki macicy jest jednym z najczęstszych nowotworów występujących u kobiet. Każda kobieta po 25 urodzinach powinna regularnie robić cytologię. Z naszego Poradnika Pacjenta dowiesz się, na czym polega badanie cytologiczne.
Zobacz więcej