Aktualności

Aktualności Centrali

Komunikat dla świadczeniodawców i twórców oprogramowania

20.06.2023
Komunikat dla świadczeniodawców i twórców oprogramowania - wystawianie i realizacja zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne od 1 lipca 2023 r.

Ankieta dotycząca zmian w zdrowotnej opiece długoterminowej

16.06.2023
Ministerstwo Zdrowia zaprasza do udziału w „Badaniu opinii na temat kierunków rozwoju zdrowotnej opieki długoterminowej w Polsce”.

Do sanatorium tylko z e-skierowaniem

Ważne!
15.06.2023
Bez drukowania, noszenia, czekania. Kończy się okres przejściowy, co oznacza, że od 1 lipca skierowania do sanatoriów w Polsce będą wystawiane już tylko w formie elektronicznej.

Sprawdzenia z zakresu Centralnych Warunków Walidacji i Centralnych Reguł Weryfikacji

15.06.2023
Narodowy Fundusz Zdrowia, rozszerzając zakres prowadzonych weryfikacji sprawozdań za wykonane usługi, wdraża nowe techniczne Centralne Warunki Walidacji i Centralne Reguły Weryfikacji.

Poradnik Pacjenta: Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej – jak może Ci pomóc?

15.06.2023
Lekarz POZ (podstawowej opieki zdrowotnej) popularnie nazywany lekarzem pierwszego kontaktu rozpoznaje choroby i leczy je, a w razie potrzeby kieruje pacjentów na badania diagnostyczne, zabiegi, do lekarzy specjalistów. Dowiedz się, jak może Ci pomóc.

Porody w Polsce w danych NFZ [mapa i raport]

07.06.2023
W ostatnich latach roczna liczba porodów w Polsce wynosiła od 297 do 366 tys. Ile z nich wykonuje przez cesarskie cięcie? Przygotowaliśmy specjalny raport, w którym szczegółowo omawiamy dane dotyczące porodów, którymi dysponujemy.