Aktualności

Aktualności Oddziałów

Profilaktyka chorób skóry - Trądzik - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

20.07.2022
Trądzik pospolity jest przewlekłą chorobą skóry. Wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale też psychiczne.

Profilaktyka cukrzycy i otyłości - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

13.07.2022
„Cukrzyca i otyłość a letnie pokusy” to temat dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” - cyklicznej akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia.

Profilaktyka chorób zakaźnych w podróży - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

06.07.2022
Wyjazdy w tropiki i do krajów subtropikalnych są coraz popularniejsze. Niestety, im częściej tam jeździmy, tym większe ryzyko groźnych chorób. Jak się przed nimi chronić?

Profilaktyka - Czerniak - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

29.06.2022
W Polsce wykrywa się około 3500 nowych przypadków czerniaka rocznie, a tempo zachorowania na niego cały czas rośnie. Zbyt późno zdiagnozowany czerniak jest wciąż przyczyną śmierci. Aby temu zapobiec, warto regularnie badać się profilaktycznie.

Profilaktyka - Rak żołądka - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

22.06.2022
W Polsce rak żołądka jest siódmym najczęściej występującym nowotworem i przyczyną 5,7% zgonów na nowotwory złośliwe u mężczyzn. Ryzyko zachorowania wzrasta z wiekiem. Większość przypadków raka żołądka występuje po 50. roku życia.

VI edycja - Badania stopnia informatyzacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą

14.06.2022
Informujemy, iż w odpowiedzi na liczne prośby ze strony podmiotów do dnia 24 czerwca 2022 r. przedłużony został termin przesyłania do Centrum e-Zdrowia (CeZ) wypełnionego formularza ankietowego dot. badania stopnia informatyzacji.