Aktualności

Aktualności Oddziałów

Czasowe zamknięcie POK w Małopolskim OW NFZ

12.10.2022
Informacja o czasowym zamknięciu Terenowych Punktów Obsługi Klientów Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak zapobiec depresji - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

12.10.2022
Depresja wciąż jest jeszcze tematem tabu. Ludzie wstydzą się mówić o tym, że zmagają się z chorobą, która może być bardzo niebezpieczna. Nie pozwala normalnie pracować, uczyć się, jeść, spać. Co może ją wywołać i jak jej zapobiec?

Otyłość a hormony - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

05.10.2022
Nieprawidłowa praca gruczołów odpowiedzialnych za wydzielanie hormonów może powodować niedobór lub też nadmiar danego hormonu. Konsekwencją takich zaburzeń mogą być m. in. nadwaga i otyłość.

Profilaktyka od najmłodszych lat - Zaburzenia odżywiania - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

28.09.2022
W zaburzeniach odżywiania zazwyczaj nie ma jasnego początku choroby. Pierwsze objawy pojawiają się stopniowo i są trudne do wychwycenia. Osoba chora często w sposób nieświadomy stara się je ukryć.

Profilaktyka chorób pasożytniczych - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

21.09.2022
Wrzesień to dobry czas, aby przypomnieć dzieciom zasady higieny. Dzięki temu sami unikniemy zarażeniu i zapobiegniemy rozprzestrzenianiu się pasożytów.

Profilaktyka od najmłodszych lat - Higiena jamy ustnej - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

14.09.2022
Ból i braki w uzębieniu mają istotny wpływ na codzienne funkcjonowanie każdego człowieka. Stan zdrowia jamy ustnej ma bezpośredni wpływ na stan zdrowia i jakość życia. Dlatego warto o nią dbać już od najmłodszych lat i wypracować zdrowe nawyki.