Aktualności

Aktualności Oddziałów

Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie nadal będzie przyjmował pacjentów. Jest porozumienie

14.09.2022
Dzieci w kryzysie psychicznym z Warmii i Mazur mają zapewnioną opiekę i leczenie. Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie nadal będzie przyjmował pacjentów. Jest porozumienie dyrekcji z lekarzami.

Profilaktyka grypy - Szczepienia - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

07.09.2022
Grypa jest ostrą chorobą zakaźną, którą wywołują wirusy grypy. Najwięcej zachorowań na grypę przypada na okres styczeń – marzec. Dlatego najlepiej skorzystać ze szczepień ochronnych już jesienią!

Profilaktyka - Rak endometrium - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

31.08.2022
Wśród nowotworów kobiecych rak trzonu macicy najłatwiej poddaje się leczeniu. Ale zaawansowany daje przerzuty. Co zrobić, żeby wcześnie wykryć zmiany? Czy można uniknąć choroby?

Obturacyjny bezdech senny - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

24.08.2022
Choroba ta nasila się z wiekiem i jest na tyle poważna, że doprowadza do powikłań sercowo-naczyniowych. U osób z bezdechem nawet 3-krotnie częściej występuje: zawał serca, udar mózgu, zaburzenia rytmu serca. Jak można zapobiec chorobie?

Profilaktyka - Stres Oksydacyjny - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

17.08.2022
Stres oksydacyjny dotyczy nas wszystkich. Leży u podłoża wielu chorób cywilizacyjnych. Jest to brak równowagi pomiędzy wolnymi rodnikami a antyoksydantami w organizmie. Kliknij i dowiedz się więcej.

Profilaktyka - Rak płuca - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

10.08.2022
Rak płuc jest złośliwym guzem płuc. To nowotwór złośliwy wywodzący się z nabłonka dróg oddechowych. Charakteryzuje się niekontrolowanym wzrostem komórek w tkankach płuc. Spośród nowotworów złośliwych jest on przyczyną największej liczby zgonów w Polsce.