Aktualności

Aktualności Oddziałów

Obturacyjny bezdech senny - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

24.08.2022
Choroba ta nasila się z wiekiem i jest na tyle poważna, że doprowadza do powikłań sercowo-naczyniowych. U osób z bezdechem nawet 3-krotnie częściej występuje: zawał serca, udar mózgu, zaburzenia rytmu serca. Jak można zapobiec chorobie?

Profilaktyka - Stres Oksydacyjny - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

17.08.2022
Stres oksydacyjny dotyczy nas wszystkich. Leży u podłoża wielu chorób cywilizacyjnych. Jest to brak równowagi pomiędzy wolnymi rodnikami a antyoksydantami w organizmie. Kliknij i dowiedz się więcej.

Profilaktyka - Rak płuca - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

10.08.2022
Rak płuc jest złośliwym guzem płuc. To nowotwór złośliwy wywodzący się z nabłonka dróg oddechowych. Charakteryzuje się niekontrolowanym wzrostem komórek w tkankach płuc. Spośród nowotworów złośliwych jest on przyczyną największej liczby zgonów w Polsce.

Profilaktyka od najmłodszych lat - Jak rozmawiać z dzieckiem o cukrzycy - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

03.08.2022
Mówiąc o cukrzycy najczęściej mamy na myśli cukrzycę typu 2. Skłonność do jej występowania bywa dziedziczna, najczęściej jednak jest efektem zaniedbań i stylu życia.

Profilaktyka od najmłodszych lat - Kształtowanie nawyków żywieniowych - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

27.07.2022
Dziś w naszym cyklu „Środa z Profilaktyką” mówimy o kształtowaniu nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Badania pokazują, że polskie dzieci jedzą za mało warzyw, owoców i przetworów z mleka. Jak można to zmienić?

Profilaktyka chorób skóry - Trądzik - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

20.07.2022
Trądzik pospolity jest przewlekłą chorobą skóry. Wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale też psychiczne.