Dla Świadczeniodawcy

E-recepta

Zasady realizacji e-recept

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia realizując obowiązek wynikający z 6 ust. 3 pkt 3 załącznika nr 2 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 grudnia 2011 r. w sprawie ogólnych warunków umów na realizację recept oraz ramowego wzoru umowy na realizację recept (Dz. U. z 2013 r. poz. 364 z późn. zm.) przekazuje w załączeniu do wykorzystania dokument dotyczący zasad realizacji e-recept.

Podmiot prowadzący aptekę jest zobowiązany do umieszczenia tej informacji w aptece w widocznym i łatwo dostępnym miejscu.

E-recepta. Pytania i odpowiedzi

Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla pracowników medycznych i aptekarzy z opisem jak działa e-recepta i odpowiedziami na pytania zadawane przez osoby wystawiające i realizujące e-recepty.

Poradnik będzie na bieżąco aktualizowany i wzbogacany o odpowiedzi na pytania, jakie z Państwa strony jeszcze padną. Mamy nadzieję, że zawarte w poradniku informacje będą pomocne, jeżeli jednak nie znajdujecie tu Państwo odpowiedzi na nurtujące Was pytania, zachęcamy do kontaktu:

e-mail:
tel. (infolinia): 19 457

Źródło: CSIOZ

Aktualności dla Świadczeniodawców

Konsultacje nowej wersji (1.2.5) interfejsu dostępowego dla rozliczenia zaopatrzenia w wyroby medyczne

15.07.2024
Udostępniamy do konsultacji projekt zmiany interfejsu dostępowego dla Systemu OW NFZ w wersji 1.2.5 oraz komunikat XML ZPOZW w wersji 1.1.

Wspólne stanowisko po spotkaniu AOTMiT, NFZ i TChP

Ważne!
09.07.2024
We wtorek, 9 lipca, doszło do spotkania prezesów Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz Narodowego Funduszu Zdrowia z przedstawicielami Towarzystwa Chirurgów Polskich. Jaki jest efekt rozmów? Kliknij i sprawdź szczegóły.

Stanowisko AOTMiT i NFZ w sprawie listu otwartego Towarzystwa Chirurgów Polskich

Ważne!
08.07.2024
Dzięki nowej, wyższej wycenie procedur medycznych w zakresie chorób układu pokarmowego oraz chorób wątroby, dróg żółciowych, trzustki i śledziony szpitale zyskają w ciągu roku 1,18 mld zł. Ponad 700 mln zł z tej puli trafi do oddziałów chirurgii ogólnej.

Komunikat dla świadczeniodawców

08.07.2024
Komunikat dla świadczeniodawców w sprawie słownika świadczeń, które podlegają sprawozdawczości z zakresu list oczekujących na świadczenia opieki zdrowotnej finansowane ze środków publicznych.

Komunikat dla świadczeniodawców i twórców oprogramowania

03.07.2024
Komunikat dla świadczeniodawców i twórców oprogramowania — opis interfejsu dostępowego dla Systemu OW NFZ w wersji 1.2.3 dla obsługi zestawień refundacyjnych z zakresu zaopatrzenia w wyroby medyczne wydawane na zlecenie.

Utrudnienia w pracy w systemie eZWM

03.07.2024
Informujemy, że w dniu dzisiejszym (03 lipca 2024) występują problemy w pracy w systemie eZWM. Pracujemy nad wyeliminowaniem przyczyn i przywróceniem pełnej dostępności usług i aplikacji.

Komunikat dla świadczeniodawców

20.06.2024
Informacja dotycząca środowisk testowych dla twórców oprogramowania
Zobacz więcej