Aktualności

Aktualności Centrali

Raport refundacyjny

03.04.2023
Informacja o wielkości kwoty refundacji i pozostałych parametrów określonych w ustawie leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz jednostkowych wyrobów medycznych za styczeń 2023 r.

„Cicha godzina” w salach obsługi klientów NFZ. Dlaczego jest tak ważna dla osób w spektrum autyzmu?

31.03.2023
Jak można pomóc osobom z autyzmem w czasie załatwiania spraw urzędowych? Dlaczego ważny jest spokój i wyciszenie? Co oznacza określenie „spektrum autyzmu”? – rozmawiamy o tym z Marią Wroniszewską z Zarządu Fundacji SYNAPSIS.

Komunikat DGL

29.03.2023
Średni koszt rozliczenia wybranych substancji czynnych od stycznia 2018 r. do stycznia 2023 r

Komunikat dla świadczeniodawców

28.03.2023
Wytyczne przekazane przez Ministerstwo Zdrowia dotyczące porad edukacyjnych POZ z elementami monitorowania stanu pacjenta z zakresu endokrynologii i kardiologii w ramach opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej.

Nie lekceważ ukąszenia kleszcza

24.03.2023
Wzmaga się aktywność kleszczy. Aby uniknąć przykrych konsekwencji ukąszenia przez tych niebezpiecznych krwiopijców, zapoznaj się z kilkoma ważnymi radami. Dowiedz się, jak unikać ukąszenia i jak postępować, gdy to się stanie.

Ponad 25 tys. zł kary dla UCZKiN od NFZ i kontrola list oczekujących

Ważne!
22.03.2023
Narodowy Fundusz Zdrowia zakończył czynności sprawdzające w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM (UCZKiN). Placówka została wezwana do zapłaty ponad 25 tys. zł kary umownej za niesłusznie sprawozdaną i rozliczoną hospitalizację.