Aktualności

Aktualności Centrali

Komunikat w sprawie Ratunkowego Dostępu do Technologii Lekowych

13.01.2023
Zwiększenie środków, o ok. 100 mln zł w 2023 r., w ramach Funduszu Medycznego z przeznaczeniem na Ratunkowy Dostęp do Technologii Lekowych (RDTL), zapewni fundusze na leczenie pacjentów objętych RDTL m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Stanowisko Konsultanta Krajowego w dziedzinie Medycyny Rodzinnej w sprawie testów "3 w 1"

11.01.2023
Stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie medycyny rodzinnej dotyczące wykonywania szybkich testów antygenowych w kierunku grypy, COVID-19 i RSV w podstawowej opiece zdrowotnej z dnia 9 stycznia 2023 r.

Komunikat dla świadczeniodawców

10.01.2023
Komunikat dla świadczeniodawców w sprawie słownika świadczeń, które podlegają sprawozdawczości z zakresu list oczekujących na świadczenia opieki zdrowotnej finansowane ze środków publicznych.

Testy combo u lekarza rodzinnego. Za test i jego wykonanie zapłaci NFZ

Ważne!
09.01.2023
Poradnie POZ mogą wykonywać tzw. testy combo na NFZ, czyli testy trzy w jednym, które wskazują na zakażenie grypą (typu A bądź B), koronawirusem lub wirusem RSV. Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci za sam test i jego wykonanie pacjentowi.

Wyłączenie obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne z niektórych tytułów (Komunikat ZUS)

05.01.2023
Wyłączenie obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne z niektórych tytułów do obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego – komunikat ZUS

Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne osób pochodzenia polskiego przez uczelnie

05.01.2023
Informacja o obowiązkowym ubezpieczeniu zdrowotnym