Aktualności

Aktualności Centrali

Pomoc dla obywateli Ukrainy zagwarantowana w specustawie. O czym muszą wiedzieć świadczeniodawcy?

14.03.2022
Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa weszła w życie 12 marca 2022 roku. Aby wyjaśnić regulacje prawne i odpowiedzieć na wątpliwości publikujemy kilka tematycznych komunikatów dla świadczeniodawców.

Infolinia NFZ dla pacjentów onkologicznych z Ukrainy

09.03.2022
PL i UA | Pacjenci onkologiczni z Ukrainy, którzy musieli przerwać terapię w swoim państwie, ze względu na agresję Rosji, mogą kontynuować leczenie w Polsce. Wspólnie z Polskim Towarzystwem Onkologicznym ułatwiamy kontakt pacjentom z Ukrainy z placówkami.

Komunikat DEF

07.03.2022
Informacja o wielkości kwoty refundacji wraz z procentowym wykonaniem całkowitego budżetu na refundację

Гаряча лінія НФЗ також українською мовою

04.03.2022
Ми збільшуємо кадровий склад гарячої лінії, залучаємо додаткових консультантів, що володіють українською мовою. Найближчим часом обслуговування українською мовою також надаватиметься в кімнатах обслуговування клієнтів у воєводських відділах НФЗ.

Infolinia NFZ także w języku ukraińskim

04.03.2022
Zwiększamy obsadę infolinii o dodatkowych konsultantów, którzy posługują się językiem ukraińskim. Obsługa w języku ukraińskim w najbliższym okresie będzie zapewniona również w salach obsługi klientów w oddziałach wojewódzkich NFZ.

Prezes NFZ ma nowego zastępcę

02.03.2022
Do Zarządu Narodowego Funduszu Zdrowia dołączyła Małgorzata Dziedziak. Od 1 marca 2022 roku jest zastępcą prezesa NFZ ds. operacyjnych. Akt powołania wręczył Adam Niedzielski, minister zdrowia.