Aktualności

Aktualności Centrali

Poradnik pacjenta: Profilaktyczna mastektomia. Świadoma decyzja, która oznacza redukcję ryzyka zachorowania na raka piersi

Ważne!
20.05.2024
Czym jest profilaktyczna mastektomia i jakie są wskazania do jej wykonania? Rozmawiamy o tym z prof. Piotrem Plutą — chirurgiem onkologicznym, który jako pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych w Europie, przeprowadził taki zabieg techniką endoskopową.

Komunikat Prezesa NFZ ws. realizacji programu pilotażowego w zakresie usług farmaceuty dotyczących zdrowia reprodukcyjnego

Ważne!
14.05.2024
Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podkreśla, że zgodnie z ustawą o zawodzie farmaceuty, farmaceuta jest niezależny i samodzielny w podejmowaniu decyzji w zakresie czynności zawodowych.

Pilotaż antykoncepcji awaryjnej bez limitów

Ważne!
09.05.2024
Nie ma żadnych limitów na usługę farmaceuty w związku ze zdrowiem reprodukcyjnym. Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci za każdą konsultację farmaceuty udzieloną pacjentce, która zgłosi się do apteki po tabletkę „dzień po”.

Komunikat dla świadczeniodawców

08.05.2024
Opublikowano nową wersję słownika ICD-9 PL CM w wersji 5.76

Komunikat DEF

06.05.2024
Informacja o wielkości kwoty refundacji wraz z procentowym wykonaniem całkowitego budżetu na refundację

20 lat Polski w UE. Urodziny karty EKUZ

06.05.2024
Towarzyszy nam na wakacjach lub podczas krótkiego wyjazdu za granicę. Warto mieć ją przy sobie na wszelki wypadek, bo z nią możemy czuć się bezpieczniej. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ma już 20 lat. Wydaliśmy już ponad 37 mln kart EKUZ.