Aktualności

Aktualności Centrali

Ważne!

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podkreśla, że zgodnie z ustawą o zawodzie farmaceuty, farmaceuta jest niezależny i samodzielny w podejmowaniu decyzji w zakresie czynności zawodowych.

Ważne!

Nie ma żadnych limitów na usługę farmaceuty w związku ze zdrowiem reprodukcyjnym. Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci za każdą konsultację farmaceuty udzieloną pacjentce, która zgłosi się do apteki po tabletkę „dzień po”.

Towarzyszy nam na wakacjach lub podczas krótkiego wyjazdu za granicę. Warto mieć ją przy sobie na wszelki wypadek, bo z nią możemy czuć się bezpieczniej. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ma już 20 lat. Wydaliśmy już ponad 37 mln kart EKUZ.

Ważne!

Oddziały Wojewódzkie NFZ prowadzą nabory wniosków dla aptek, które chcą realizować pilotaż usługi farmaceuty w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. Sprawdź listę naborów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Kleszcze możesz spotkać praktycznie wszędzie. Wystarczy wizyta w parku, spacer z psem wokół bloku czy praca w ogródku. Z naszego Poradnika Pacjenta dowiesz się, jak unikać ukąszenia i co zrobić, gdy jednak do tego doszło.

Ważne!

Mechanizm limitów cen na substancje, z których powstają leki recepturowe, zadziałał. Rynek nie lubi jednak próżni i już dzisiaj widzimy kolejny sposób na obciążenie NFZ gigantycznymi kosztami. Tym razem za opakowania do leków recepturowych.