Aktualności

Aktualności Centrali

Raport refundacyjny

06.05.2024
Centrala NFZ podaje do wiadomości informację o wielkości kwoty refundacji i pozostałych parametrów określonych w ustawie leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz jednostkowych wyrobów medycznych za styczeń–luty 2024 r.

Pilotaż usług farmaceuty w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. Trwa nabór wniosków dla aptek [LISTA NABORÓW]

Ważne!
02.05.2024
Oddziały Wojewódzkie NFZ prowadzą nabory wniosków dla aptek, które chcą realizować pilotaż usługi farmaceuty w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. Sprawdź listę naborów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Choroba nie wybiera. Gdzie znajdziesz pomoc medyczną w długi weekend?

Ważne!
30.04.2024
Przeziębienie, ból brzucha, gorączka. Choroba nie wybiera. Możemy poczuć się gorzej w czasie długiego majowego weekendu. Gdzie znajdziemy pomoc medyczną? Przeczytaj praktyczny poradnik od NFZ.

Poradnik Pacjenta: Nie lekceważ ukąszenia kleszcza

29.04.2024
Kleszcze możesz spotkać praktycznie wszędzie. Wystarczy wizyta w parku, spacer z psem wokół bloku czy praca w ogródku. Z naszego Poradnika Pacjenta dowiesz się, jak unikać ukąszenia i co zrobić, gdy jednak do tego doszło.

Komunikat DGL

25.04.2024
Komunikat dotyczący średniego kosztu rozliczenia wybranych substancji czynnych stosowanych w programach lekowych i chemioterapii za okres od stycznia 2018 r. do lutego 2024 r.

Leki recepturowe. Ubezpieczeni nabici w butelkę? NFZ interweniuje

Ważne!
25.04.2024
Mechanizm limitów cen na substancje, z których powstają leki recepturowe, zadziałał. Rynek nie lubi jednak próżni i już dzisiaj widzimy kolejny sposób na obciążenie NFZ gigantycznymi kosztami. Tym razem za opakowania do leków recepturowych.