Aktualności

Aktualności Centrali

Komunikat dla świadczeniodawców i twórców oprogramowania

27.05.2024
Komunikat dla świadczeniodawców i twórców oprogramowania dotyczący konsultacji interfejsu dostępowego dla Systemu OW NFZ - wersja 1.2.4

NFZ startuje z nowym cyklem edukacyjnym „Zdrowie na pierwszym planie”

27.05.2024
Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował serię 20 filmów edukacyjnych o tematyce zdrowotnej pod wspólnym tytułem „Zdrowie na pierwszym planie”. Znani i cenieni eksperci odpowiadają na pytania ważne dla zdrowia każdego z nas.

Antykoncepcja awaryjna. NFZ opublikował wykaz aptek

Ważne!
24.05.2024
Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował mapę aptek, z którymi podpisał umowę na realizację pilotażu usług farmaceuty w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. Dostępność do antykoncepcji awaryjnej w ramach pilotażu jest zapewniona w całej Polsce.

Komunikat DGL

22.05.2024
Komunikat dotyczący średniego kosztu rozliczenia wybranych substancji czynnych stosowanych w programach lekowych i chemioterapii za okres od stycznia 2018 r. do marca 2024 r.

Europejski Dzień Walki z Otyłością. Nowy raport NFZ – Otyłość i jej konsekwencje

Ważne!
22.05.2024
Specjaliści z Narodowego Funduszu Zdrowia przeanalizowali dane epidemiologiczne oraz dane zgromadzone w Funduszu. Na tej podstawie powstał raport, który szczegółowo opisuje konsekwencje i koszty leczenia choroby otyłościowej z perspektywy NFZ.

20 lat Polski w UE. Zmieniasz miejsce zamieszkania, zachowujesz prawo do ubezpieczenia zdrowotnego

21.05.2024
Obecność Polski w Unii Europejskiej oznacza możliwość wyboru miejsca zamieszkania w dowolnym państwie Wspólnoty. Swoboda przemieszczania i zmiany miejsca pobytu łączy się z zachowaniem już posiadanego ubezpieczenia zdrowotnego. Jak to działa? Sprawdź.