Dla Świadczeniodawcy

Komunikaty dotyczące eWUŚ

Uruchomienie przekazywania poprzez eWUŚ informacji o zaświadczeniu o szczepieniu

06-07-2021

Dnia 5 lipca 2021 r. Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął przekazywanie poprzez system eWUŚ informacji o zaświadczeniu wykonania szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19  szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej dla osoby ubiegającej się o świadczenia opieki zdrowotnej.

Dane w systemie eWUŚ, dotyczące informacji o zaświadczeniu o szczepieniu aktualizowane są na podstawie danych przekazanych przez Centrum e-Zdrowia, które odpowiada za przetwarzanie danych o szczepieniach przeciwko COVID-19.

Sposób udostępniania informacji poprzez wersję webową usługi eWUŚ oraz wersję sieciową usługi dla formatu odpowiedzi w wersji 5 został opisany w komunikacie opublikowanym 30 czerwca 2021 r. W tym komunikacie zostały przekazane także odnośniki do pobrania aktualnej dokumentacji eWUŚ.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami umieszczanymi na stronie www.nfz.gov.pl, dnia 29 października 2021 r. planujemy definitywnie wyłączyć obsługę komunikatu odpowiedzi dla usługi sieciowej eWUŚ w wersji 2 oraz 3.

Prosimy do tego czasu dostosować się do wersji 5 komunikatu eWUŚ.

Wszystkie aktualności