O NFZ

Jak wygląda proces rekrutacyjny?

To najważniejszy moment, bo tu wszystko się zaczyna. Prosimy poświęć odpowiednio dużo czasu, aby się przekonać, że opisane zadania na danym stanowisku Ci odpowiadają. Niedługo to może być Twój zakres odpowiedzialności. Zweryfikuj, czy Twoje wykształcenie, zdobyta wiedza, kompetencje, umiejętności i doświadczenie zawodowe pasują do naszych wymagań. Jeśli tak, to aplikuj.
Wybierz dogodny dla siebie sposób składania oferty:
  • aplikacja tradycyjna, czyli złożenie dokumentów w formie papierowej bezpośrednio w naszej Kancelarii lub przesłanie ich za pośrednictwem poczty / kuriera,
  • aplikacja on-line, czyli złożenie dokumentów w formie elektronicznej po kliknięciu w przycisk APLIKUJ znajdujący się w ogłoszeniu umieszczonym na naszej stronie.
Przed skompletowaniem i wysłaniem dokumentów zapoznaj się z Poradnikiem dla kandydata. W ten sposób unikniesz najczęściej popełnianych błędów podczas aplikowania i zwiększysz swoje szanse na pozytywne przejście pierwszego kroku. 
Po upłynięciu terminu składania ofert, przeanalizujemy dokładnie wszystkie aplikacje i opublikujemy listę osób które złożyły kompletne dokumenty i spełniły wymagania zawarte w ogłoszeniu.
Staramy się być bardzo dokładni, dlatego zdarza się, że ten proces trwa kilka dni. Na tym etapie niestety musimy podziękować Kandydatom, którzy nie spełnili wymogów formalnych. Trzymamy kciuki, żebyś nie był wśród nich.
Jeśli spełniłeś wymagania formalne, skontaktujemy się z Tobą telefonicznie lub mailowo i poinformujemy o kolejnym etapie rekrutacji. Może się on różnić w zależności od stanowiska oraz komórki organizacyjnej, do której aplikujesz. Najczęściej jest to rozmowa kwalifikacyjna – najważniejszy dla nas etap całego procesu. Chcemy więcej się o Tobie dowiedzieć. Poznasz też nas i swojego przyszłego przełożonego.
Oprócz tradycyjnych rozmów indywidualnych możemy wesprzeć się takimi narzędziami diagnostycznymi jak:
  • testy kompetencji / wiedzy praktycznej / językowe / znajomości programów komputerowych
  • zadania symulacyjne (Case study)
  • testy psychologiczne
  • zadania do przygotowania przed pierwszym spotkaniem
  • Assessment Centre / Development Centre
Doświadczenia kandydatów w trakcie procesu rekrutacji są dla nas szczególnie ważne. Jesteśmy ciekawi Twojej opinii na ten temat, dlatego po spotkaniu poprosimy Cię o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej procesu rekrutacji. Możesz mieć realny wpływ na to, jak proces rekrutacyjny będzie wyglądał w przyszłości.
Jest to jeden z elementów kultury informacji zwrotnej. Kolejny, to przekazanie decyzji o wynikach rekrutacji. Komunikujemy się z każdym, kto wziął udział w spotkaniu. Chcemy każdemu podziękować za poświęcony czas i zaangażowanie.
W przypadku pozytywnej decyzji dotyczącej Twojej aplikacji skontaktujemy się telefonicznie, aby przedstawić Ci warunki zatrudnienia.
Po podpisaniu umowy przejdziesz szkolenie wstępne oraz przedstawimy Ci pełny plan wdrażania dla nowych pracowników. Twój bezpośredni przełożony przekaże Ci wszystkie niezbędne informacje dotyczące Twojego stanowiska a dedykowany opiekun zapozna Cię z kulturą organizacyjną naszej firmy i pomoże Ci się po niej poruszać w pierwszych miesiącach współpracy.
Będziesz miał także realny wpływ na unowocześnianie planu wdrażania nowych pracowników, dzięki wypełnieniu ankiety zadowolenia z procesu wdrażania.
Podmiot publikujący: Centrala NFZ
Publikujący informację: Paweł Grzybowski
Publikacja informacji: 18.09.2020 15:38
Aktualizacja informacji: 24.09.2020 12:33
Sprawdź historię zmian