Aktualności

Aktualności Centrali

Portal Diety NFZ uczy, jak zmieniać nawyki żywieniowe na zdrowsze. Wspiera też osoby z chorobami przewlekłymi w wyborze odpowiedniej diety. W bezpłatnym serwisie Narodowego Funduszu Zdrowia zarejestrowało się blisko 870 tys. użytkowników.

Tekst: Skjosztuj zdrowia na portalu Diety NFZ
Ważne!

Minister zdrowia Izabela Leszczyna powołała Jerzego Pilarskiego na p.o. dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. To doświadczony urzędnik. Z ochroną zdrowia jest związany nieprzerwanie od 1999 r.

Ważne!

Choroby układu krążenia, niestety nadal są w czołówce najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce.O tym, czym jest program ChUK i dlaczego wywołuje spokojniejsze bicie serca dowiesz się z naszego Poradnika Pacjenta.

Promocja aktywności fizycznej oraz jej znaczenia dla rehabilitacji i profilaktyki zdrowotnej – to podstawa współpracy Narodowego Funduszu Zdrowia i Polskiego Komitetu Paralimpijskiego (PKPar), którą zainaugurowano 6 lutego 2024 r.

Ważne!

Od 5 lutego 2024 r. do Zarządu Narodowego Funduszu Zdrowia dołączył Marek Augustyn. Na stanowisko zastępcy prezesa NFZ powołała go Izabela Leszczyna, minister zdrowia.

W 2023 r. Narodowy Fundusz Zdrowia wysłał blisko 12 mln SMS-ów z przypomnieniem o wizycie do specjalisty, badaniu czy hospitalizacji. Usługa jest realizowana dla pacjentów z całej Polski. Powiadomienie na telefon ma zmniejszyć skalę nieodwołanych wizyt.