Aktualności

Aktualności Centrali

Komunikat DEF

10.06.2024
Informacja o wielkości kwoty refundacji wraz z procentowym wykonaniem całkowitego budżetu na refundację.

Komunikat dla świadczeniodawców- comiesięczne sprawozdawanie świadczeń OPH i SPO

07.06.2024
Komunikat dla świadczeniodawców i twórców oprogramowania w sprawie sprawozdawania świadczeń opieki zdrowotnej realizowanych w ramach umów w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze (SPO) oraz opieka paliatywna i hospicyjna (OPH)

Raport refundacyjny

07.06.2024
Centrala NFZ podaje do wiadomości informację o wielkości kwoty refundacji i pozostałych parametrów określonych w ustawie leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz jednostkowych wyrobów medycznych za 2023 rok.

Sprawdzenia z zakresu Centralnych Warunków Walidacji i Centralnych Reguł Weryfikacji

05.06.2024
Narodowy Fundusz Zdrowia, rozszerzając zakres prowadzonych weryfikacji sprawozdań za wykonane usługi, wdraża nowe techniczne Centralne Warunki Walidacji i Centralne Reguły Weryfikacji.

Raport refundacyjny

03.06.2024
Centrala NFZ podaje do wiadomości informację o wielkości kwoty refundacji i pozostałych parametrów określonych w ustawie leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz jednostkowych wyrobów medycznych za styczeń–marzec 2024 r.

Projekt wykazu limitów finansowania za jednostkę surowca farmaceutycznego służącego do sporządzenia leku recepturowego

29.05.2024
Zgodnie z przepisami prawa Narodowy Fundusz Zdrowia przedstawia projekt wykazu limitów finansowania za jednostkę surowca farmaceutycznego służącego do sporządzenia leku recepturowego. Wykaz będzie obowiązywał od 1 lipca 2024 roku do 30 czerwca 2025 roku.