Aktualności

Aktualności Centrali

Rozliczanie umów o realizację programu pilotażowego w zakresie usług farmaceuty dotyczących zdrowia reprodukcyjnego

11.06.2024
Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina o czynnościach mających wpływ na prawidłowe rozliczenie umowy o realizację programu pilotażowego w zakresie usług farmaceuty dotyczących zdrowia reprodukcyjnego.

Komunikat DEF

10.06.2024
Informacja o wielkości kwoty refundacji wraz z procentowym wykonaniem całkowitego budżetu na refundację.

Komunikat dla świadczeniodawców- comiesięczne sprawozdawanie świadczeń OPH i SPO

07.06.2024
Komunikat dla świadczeniodawców i twórców oprogramowania w sprawie sprawozdawania świadczeń opieki zdrowotnej realizowanych w ramach umów w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze (SPO) oraz opieka paliatywna i hospicyjna (OPH)

Raport refundacyjny

07.06.2024
Centrala NFZ podaje do wiadomości informację o wielkości kwoty refundacji i pozostałych parametrów określonych w ustawie leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz jednostkowych wyrobów medycznych za 2023 rok.

Sprawdzenia z zakresu Centralnych Warunków Walidacji i Centralnych Reguł Weryfikacji

05.06.2024
Narodowy Fundusz Zdrowia, rozszerzając zakres prowadzonych weryfikacji sprawozdań za wykonane usługi, wdraża nowe techniczne Centralne Warunki Walidacji i Centralne Reguły Weryfikacji.

20 lat Polski w Unii Europejskiej. Leczenie planowane za granicą

Ważne!
03.06.2024
Dzięki obecności w Unii Europejskiej pacjenci z Polski – po spełnieniu kilku warunków – mogą skorzystać z leczenia planowego za granicą. W całej Wspólnocie w 2022 r. wydano łącznie ponad 24 tys. dokumentów, które były podstawą do leczenia planowanego.