Aktualności

Aktualności Centrali

Poradnik Pacjenta: Oparzenia słoneczne - kiedy słońce szkodzi?

17.08.2023
Na szkodliwe promieniowanie słoneczne jesteśmy narażeni szczególnie latem, kiedy chętniej wystawiamy się na słońce i więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Dowiedz się jak uchronić się przez poparzeniami słonecznymi.

Poradnik Pacjenta: Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Ważne!
10.08.2023
Słoneczna pogoda i wysoka temperatura sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Wypad nad rzekę, czy jezioro, to nie tylko relaks, ale też morze zagrożeń. Dlatego, planując wypoczynek nad wodą, pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa

Komunikat DEF

03.08.2023
Informacja o wielkości kwoty refundacji wraz z procentowym wykonaniem całkowitego budżetu na refundację.

Nie lekceważ ukąszenia kleszcza

Ważne!
03.08.2023
Wzmaga się aktywność kleszczy. Ukąszenie przez kleszcze jest bezbolesne, ale wiąże się z ryzykiem zakażenia chorobami odkleszczowymi. Aby uniknąć przykrych konsekwencji ukąszenia przez kleszcza, zapoznaj się z kilkoma ważnymi radami.

Raport refundacyjny

01.08.2023
informacja o wielkości kwoty refundacji i pozostałych parametrów określonych w ustawie leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz jednostkowych wyrobów medycznych za styczeń–maj 2023 r.

Komunikat DGL

28.07.2023
Komunikat dotyczący średniego kosztu rozliczenia wybranych substancji czynnych stosowanych w programach lekowych i chemioterapii za okres od stycznia 2018 r. do maja 2023 r.