O NFZ

Sweet Pregna

 

Projekt „Opracowanie mobilnej aplikacji na smartfony dla kobiet z cukrzycą ciążową SweetPregna”

Narodowy Fundusz Zdrowia jest beneficjentem Projektu „Opracowanie mobilnej aplikacji na smartfony dla kobiet z cukrzycą ciążową SweetPregna”, stanowiącego część Programu PL07, współfinansowanego z Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Strona internetowa aplikacji:

SWEETPREGNA.PL

 

Celem projektu jest poprawa opieki perinatalnej kobiet w ciąży poprzez edukację zdrowotną kobiet ze zdiagnozowaną cukrzycą ciążową. Cel zostanie zrealizowany przez stworzenie i powszechne udostepnienie aplikacji na smartfony.

Projekt jest realizowany w partnerstwie z Uniwersytetem w Tromso z Norwegii, który posiada ogromne doświadczenie w zakresie budowania aplikacji dla diabetyków.

Aplikacja na smartfony „SweetPregna” będzie doskonałym narzędziem dla zrozumienia problemu cukrzycy ciążowej w najbliższym otoczeniu przyszłej matki, również dla zespołów terapeutycznych (lekarz diabetolog, lekarz ginekolog – położnik, pielęgniarka, dietetyk) aby ułatwić proces przygotowania ciężarnej do prawidłowej samokontroli cukrzycy. Nadrzędnym celem Projektu jest zwiększenie świadomości jak i poziomu wiedzy kobiet z cukrzycą ciążową w zakresie zasad dotyczących samokontroli i prawidłowego odżywiania, aktywności fizycznej i kontroli masy ciała. Grupa docelowa to, według danych własnych NFZ z 2015 r., populacja licząca 27.932 kobiety.

Okres realizacji projektu: sierpień 2016 – wrzesień 2017

POLITYKA PRYWATNOŚCI APLIKACJI MOBILNEJ

norwayeea grants ntnu